Minimalistyczny projekt mieszkania w Poznaniu

Kiedy mniej oznacza więcej? Na przykład wtedy, gdy zadaniem jest projekt mieszkania w stylu minimalistycznym, który jednocześnie nie pozbawi wnętrza elegancji. Czy poznańskie mieszkanie klienta pracowni 404 Stud.io uzyskało taki efekt? Obejrzyjcie zdjęcia!

Minimalistyczny projekt mieszkania

Na ścianach szarość i biel, a na przełamanie tej tonacji – podłoga w drewnie. Ten minimalistyczny projekt mieszkania jest prosty, bez krzykliwych kolorów, ale z nutą nowoczesności i elegancji. Meble w pokoju dziennym pozostają w tej samej kolorystyce, co ściany. Dębowy, drewniany parkiet ułożony w kwadraty karo, wnosi ciepło do pomieszczenia i sprawia, że staje się przytulniejsze i mniej surowe.

Minimalistyczny projekt mieszkania i drewniana podłoga w salonie

Wnętrze ozdabiają książki i plakat Szymona Brodziaka wiszący na ścianie. Szklany stół w salonie dodaje szyku w tej aranżacji. Symbolem elegancji, która miała zostać zastosowana w przedstawianej realizacji są również czarne grzejniki i szare zasłony oraz szklane elementy na stole i regale. Białe akcenty ocieplają pozorną surowość wnętrza.

Minimalistyczny projekt mieszkania i szary narożnik i piękny obraz w salonie z drewnianą podłogą

Morska zieleń i jasne akcenty w ciemnym wnętrzu

Łazienka zaprojektowana w ciemnych, agresywnych płytkach, przełamana została morską zielenią na ścianach i użytecznych dekoracjach w postaci zielonych ręczników. Jasności dodaje biel elementów wyposażenia łazienki tj.: umywalki, czy toalety. Dodając lustra po boku, uzyskano efekt powiększonej przestrzeni. Obłe kształty kontrastują wraz z ostrymi krawędziami, dzięki czemu mimo prostoty udało się przemycić w niej odrobinę stylu art deco.

Minimalistyczny projekt mieszkania i łazienka w zielonym kolorze

Pracownia 404 Stud.io

Założycielką pracowni 404Stud.io jest Aleksandra Franczak. Prostota z elegancją. Stare z nowym. Te dwa krótkie hasła to chyba najlepsze podsumowanie sposobu, w jaki pracuję i tego , co chcę poprzez swoją pracę uzyskać. Lubi łączyć kontrasty tak, aby tworzyły pewnego rodzaju harmonię. Jaki jest styl pracowni 404 Stud.io? To coś pomiędzy minimalizmem a maksymalizmem oraz bogactwem i prostotą. Prywatne zamiłowanie do polskiego wzornictwa również daje się zauważyć w zrealizowanych projektach.

Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, takich jak sypialnia i łazienka w mieszkaniu w Toruniu, projekt piętra domu jednorodzinnego czy projekt kuchni i łazienki w jednej z poznańskich kamienic.

Minimalistyczny projekt mieszkania i telewizor wiszący na szarej ścianie w salonie Minimalistyczny projekt mieszkania i czarna łazienka z okrągłym lustrem Minimalistyczny projekt mieszkania i okrągłe lustro w czarnej łazience

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter