Nowoczesne i przytulne mieszkanie projektu Raca Architekci

Klienci Raca Architekci – Mateusz i Martyna to przemiła, zawsze uśmiechnięta para młodych ludzi. Przyszli do pracowni, każde ze swoją wizją mieszkania. Martyna zakochana w stylu skandynawskim chciała mieszkanie w bielach i szarościach, natomiast Mateusz bardziej nowoczesne, ale ciepłe w odbiorze. Projektanci postanowili spróbować połączyć ich wymagania w jednym projekcie i stworzyli nowoczesne i przytulne mieszkanie.

Przytulna aranżacja mieszkania

Aby uzyskać klimat skandynawskiego mieszkania pomalowano ściany na biały i jasnoszary kolor oraz użyto dodatków charakterystycznych dla skandynawskiego wzornictwa. Chłodne skandynawskie wnętrze przełamano połączeniem ciepłego drewna dębowego oraz głębokiego koloru zielonego.

Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i zielony stół w jadalni

Po wejściu do mieszkania, pierwszym elementem, który przykuwa uwagę jest duże, okrągłe lustro wykonane na zamówienie, z cienką dębową ramką i wstawką z zielonego matowego lakieru. Lustro sąsiaduje z wiszącymi lampkami MUUTO E27 w dwóch kolorach: różowym i czarnym. Ciemnozielona ściana w korytarzu stanowi doskonałe tło dla ławeczki z tapicerowanymi poduchami oraz dębowych haczyków na ubrania. Po lewej stronie znajduje się wielofunkcyjny mebel stolarski łączący ze sobą trzy strefy funkcjonalne mieszkania. Zawiera w sobie nie tylko szafę ubraniową, ale także sprzęty kuchenne jak lodówka oraz półkę na książki na konstrukcji stalowej.

Ściana w zielonym, butelkowym kolorze w przedpokoju w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci

Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary

Po środku strefy dziennej znajduje się duży, dębowy, rozkładany stół, którego górna płaszczyzna została wykończona odpornym na zarysowania i temperaturę ciemnozielonym laminatem. Przy stole znalazł się zestaw czterech drewnianych krzeseł firmy Paged Collection, a nad stołem dwie charakterystyczne, czarne lampy Muuto Ambit. Zabudowa kuchenna została zaprojektowana na jednej ścianie i wraz ze stołem tworzy kompozycję symetryczną.

Stół i cztery krzesła w jadalni w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci

Fronty dolnych szafek zostały wykonane z ciemnozielonego lakieru i dodatkowo przyozdobione dębowymi uchwytami. Górne szafki, w kolorze miętowym, nie stykają się ze ścianami bocznymi oraz z sufitem dzięki czemu cała zabudowa kuchenna dostaje lekkości i nie działa przytłaczająco. Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się przytulna i bardzo jasna strefa wypoczynkowa z szarą sofa z Sofacompany, niebiesko zielonym dywanem Linie design oraz stoliczkiem firmy Iker. Całości wystroju dopełniają proste, geometryczne grafiki w cienkich czarnych ramach oraz ceramiczne dodatki firmy Aoomi.

Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i kuchnia z zielonymi frontami

Łazienka w skandynawskim stylu

Łazienka jest znacznie chłodniejsza niż reszta mieszkania i ma mocno skandynawski charakter. Na wprost wejścia stoi szafka w kolorze miętowym z ozdobnym drewnianym uchwytem. Nad nią, na drewnianym kołku, wisi okrągłe lustro w czarnej stalowej ramie. Szafka wraz z lustrem tworzy najważniejszy element tego wnętrza. Na podłodze został ułożony klasyczny dywanik z nowoczesnych płytek vives, których wzór imituje pociągnięcia markera.

Duże lustro nad umywalką w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci

Na ścianach zostały użyte małe formaty białych i czarnych płytek układane z przesunięciem, zakończone czarną listwą ozdobną. Ściana pod prysznicem została wykończona płytkami w nieco większym formacie , w kolorze miętowym. Całości dopełnia szklenie w czarnej stalowej ramie.

Pracownia Raca Architekci

Pracownię Raca Architekci tworzą Michał Raca oraz Marta Raca. Od lat z pełnym zaangażowaniem i osobistą pasją zajmują się projektowaniem – architekturą, architekturą wnętrz, ilustracjami i grafiką. W każdym projekcie łączą ze sobą te dziedziny, aby to co powstaje było ciekawe i inspirujące.

Spodobało Ci się to nowoczesne i przytulne mieszkanie? Zobacz wnętrza sypialni na poddaszu zaprojektowane przez Raca Architekci.

Zdjęcia: fotomohito

Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i stół z zielonym blatem w kuchni Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i drewniana zabudowa na ścianie

Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i płytki z orientalnym wzorem
Nowoczesne i przytulne mieszkanie dla pary i jasna łazienka Błękitne płytki w łazience w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci
Zielone gałki w meblach w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Podstawka pod filiżankę Dekoracja stojąca na komodzie w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Kołek do zawieszenia na ścianie w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Komoda z frontami w zielonym kolorze w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Żarówka na kablu w salonie Kuchnia z jadalnią i szafki z zielonymi frontami  Detal w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Duże lustro w przedpokoju w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci Duże lustro na ścianie w nowoczesnym i przytulnym mieszkaniu projektu Reca Architekci

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter