TRŁ PRINT – plakatowe święto wraca do Centrum Praskiego Koneser

Największe wydarzenie jesieni dla wszystkich fanów plakatów, ilustracji i druku wraca po rocznej pandemicznej przerwie. TRŁ PRINT! to wyjątkowa szansa na spotkanie czołowych polskich ilustratorek i ilustratorów i zdobycie ich oryginalnych prac z pierwszej ręki. Prawie 70 znakomitych wystawców zaprezentuje plakaty, kolaże, ilustracje, sitodruki, książki, notesy i wszystko, co związane z papierem.

TRŁ PRINT w Warszawie

Wydarzenie jest częścią weekendu Targów Rzeczy Ładnych w Centrum Praskim Koneser, podczas którego świetny polski design pokaże w sumie aż 230 marek i projektantów. Po dwóch dniach targi przeniosą się do internetu, gdzie na portalu Targi Rzeczy Ładnych będzie można kupić wszystkie prezentowane prace aż do 29 września.

Agata Stachowiak - Siostrzeństwo
Agata Stachowiak – Siostrzeństwo

Na ten moment czekaliśmy cały rok. Wspaniałe nazwiska, niezwykła atmosfera i setki, tysiące plakatów, które po prostu kochamy! Poprzednią edycję TRŁ PRINT! odwiedziło aż 8 tys. osób i mamy wielką nadzieję, że 11-12 września spotkamy się w równie licznym gronie. Na pewno będzie warto! – zapewniają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Wydarzenie dla fanów plakatu i ilustracji

TRŁ PRINT! w ciągu trzech lat stało się najważniejszym jesiennym spotkaniem fanów plakatu i ilustracji w Polsce. Podczas nadchodzącej edycji ponownie swoje prace zaprezentują wybitne ilustratorki i ilustratorzy, którzy zdobywają nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach, ale także obiecujący debiutanci.

Bartosz Kosowski - Baczyński
Bartosz Kosowski – Baczyński

W Centrum Praskim Koneser swoje stoiska pokażą współcześni klasycy, ilustracji tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca i Bartosz Kosowski. Niezwykle silnie zapowiada się reprezentacji sztuki kolażu, z Aleksandrą Morawiak, Martą Ignerską, Niosio Collages i Jagodą Stączek na czele.

Wspaniałą technikę sitodruku będą na TRŁ PRINT! prezentować Kwiaciarnia Grafiki, Jarosław Pawlicki, Pracownia Witryna czy Mito Sito. Po raz pierwszy na Targach Rzeczy Ładnych swoje prace pokażą fantastyczne debiutantki i debiutanci – Sylwia Szyrszeń, Joanna Ambroz, Przemek Sokołowski, Maciek Polak / OBIEKTOR, Ulapalula, czy Agata Stachowiak.

Joanna Ambroz - Autoportret z kompozycją przestrzenną
Joanna Ambroz – Autoportret z kompozycją przestrzenną

Fani plakatowej klasyki będą zachwyceni stoiskami Piotra Dąbrowskiego, Polskiej Szkoły Plakatu i Grafiterii.pl, na których znajdą się oryginały i reprinty najlepszych osiągnieć polskiej sztuki plakatu z II połowy XX wieku.

Jak zawsze na TRŁ PRINT! obecna będzie świetna architektura, zarówno na ilustracjach, np. u zafascynowanego modernizmem Adama Kosika, ale też na stoisku Centrum Architektury, które pokaże swoje książkowe nowości, m.in. najnowszą część hitowych ilustrowanych atlasów architektury – tym razem  o Śródmieściu Północnym Warszawy – a także komiks-biografię Ludwiga Mies van der Rohe.

Yutego Studio - Loovers Poster
Yutego Studio – Loovers Poster

Na stoisku warszawskiego sklepu ze sztuką SZTUKI będzie można znaleźć limitowane edycje kolekcjonerskie prac współczesnych uznanych artystów. Oryginalne designerskie notesy będzie można znaleźć między innymi na stoiskach Papier plus druk i szaromi.

– Staranna selekcja wystawców i niepowtarzalny klimat – to znaki rozpoznawcze TRŁ PRINT! To także potężny zastrzyk inspiracji i szansa na powiększenie domowej kolekcji plakatów o niepowtarzalne prace i poznanie nowych artystów. Jesteśmy zachwyceni listą wystawców tej edycji – mówią organizatorzy.

Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć 11-12 września do Warszawy: już od potargowego poniedziałku aż do 29 września targi TRŁ PRINT! przeniosą się po raz pierwszy do internetu.

Pawel Jońca - I'm cool
Pawel Jońca – I’m cool

TRŁ FRESH

Wydarzeniu TRŁ PRINT! będą towarzyszyły targi TRŁ FRESH! podczas których najnowszy polski design zaprezentuje ponad 160 wystawców z całej Polski. Będą znakomite autorskie MEBLE, wspaniały wybór CERAMIKI I SZKŁA od najlepszych niezależnych manufaktur, będą ROŚLINY I KWIATY i wszystko co z nimi związane, będą oczywiście naturalne kosmetyki i akcesoria w strefie WELLNESS I EKO, będą oryginalne LAMPY, TEKSTYLIA do sypialni i jadalni, będą świetne książki i zabawki dla DZIECI oraz meble VINTAGE, a także różnorodne AKCESORIA. W sumie w weekend 11-12 września w Centrum Praskim Koneser zaprezentuje się prawie 230 wystawców w czterech przestrzeniach. Na oba wydarzenia obowiązuje jeden bilet wstępu.

Paweł Szlotawa
Paweł Szlotawa

Targi Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 8 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskim marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!).

TRŁ PRINT!
11-12 września, godz. 11-19

Centrum Praskie Koneser, Warszawa,
Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ PRINT! i TRŁ FRESH!)

Szaromi - ramka na zdjecia
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter