Water Mansion House od JMW Architekci

Water Mansion House to rezydencja mieszkalna stworzona z myślą o spełnieniu oczekiwań inwestora. Inwestorowi zależało na wysokim standardzie i komforcie domu zaprojektowanego w stylu hotelowym, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii. Ten wyjątkowy projekt analizowany był przez architektów z pracowni JMW Architekci  na wielu płaszczyznach. A otoczenie naturalne domu powstało we współpracy z brytyjskim architektem krajobrazu specjalizującym się w projektowaniu pól golfowych.

Water Mansion House

Wysoki na dwa naziemne piętra budynek posiada podpiwniczenie przeznaczone dla obsługi. Tam też umiejscowiono kuchnię roboczą, pomieszczenia gospodarcze, techniczne, a także garaż podziemny mieszczący kilka samochodów. Parter Water Mansion House obejmuje wysokie, bo aż pięciometrowe pomieszczenia strefy dziennej. Światło dociera do nich poprzez wyjątkowo przestronne przeszklenia, dochodzące do 8 metrów wysokości. Z tego powodu budynek wyposażony jest w system kontroli nasłonecznienia i temperatury. Jest on autonomiczny, jeśli chodzi o ogrzewanie, co stanowi dużą wartość z punktu widzenia ekologii.

Dom z pięknym widokiem zaprojektowany przez JMW Architekci

Zieleń króluje

Na parterze Water Mansion House znajdują się salon, jadalnia, kuchnia oraz gabinet. Ale to nie wszystko – na tym poziomie gospodarze mają do dyspozycji również basen wraz ze strefą fitness. Są także wewnętrzne patia z roślinnością, które rozrzeźbiają bryłę wprowadzając zieleń do wnętrz. Wokół gabinetu rozpościera się zadaszony taras ze strefą wypoczynku i dużym stołem oraz zewnętrznym paleniskiem. Na piętrze znajduje się – nieco niższa, choć wciąż wysoka – strefa intymna, w skład której wchodzą sypialnie połączone z garderobami i łazienkami oraz zielone tarasy.

Dom nad wodą zaprojektowany przez JMW Architekci

Zamiłowanie do okalającej dom przyrody, spowodowało wyniesienie jej też na wyższą kondygnację. Szczególnie w głównej sypialni, z której można wyjść na duży zielony taras z sadzawką. To rozwiązanie, poza estetyką, zostało zaproponowane przez architektów z pracowni JMW Architekci z powodu doskonałych właściwości izolacyjnych, co wpływa bezpośrednio na ilości energii potrzebnej na ogrzanie i schłodzenie budynku. Kropkę nad i projektu stanowi lądowisko dla helikopterów usytuowane na dachu.

Niesamowite widoki

Specyficzne położenie 10-hektarowej działki na podłożu gliniasto-podmokłym, zdecydowało o tym, że dużą rolę odgrywają tu zbiorniki wodne pomyślane w taki sposób, aby dom znajdował się w ich centrum. Dzięki temu patrząc z każdej strony domu można podziwiać niesamowite widoki. Mały akwen – w postaci niewielkiej sadzawki – jest przewidziany także na piętrze budynku. Ważnym punktem odniesienia jest ponadto kilkusetletni dąb rosnący na tym terenie, wokół którego zorganizowano projekt z uszanowaniem jego przestrzeni. Natura znajduje tu swoją kontynuację także w wykorzystanych do zewnętrza bryły materiałach. To kamień naturalny, drewno oraz jako uzupełnienie – spiek kwarcowy.

O innych projektach pracowni JMW Architekci możecie przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz również: Rubedo house – domek letniskowy w Strachowie | Skyliner – biurowiec na warszawskiej Woli

Biały Water Mansion House zaprojektowany przez JMW Architekci
Water Mansion House projektu JMW Architekci położony nad wodą
Duży Water Mansion House
Water Mansion House projektu JMW Architekci
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter