Na 10. piętrze gdańskiego Przymorza powstało wyjątkowe wnętrze. Nowoczesny apartament o powierzchni 100 metrów kwadratowych, zaprojektowany przez pracownię Archem Wnętrza, to przestrzeń stworzona z myślą o mężczyźnie i jego dwóch nastoletnich synach. Z panoramicznych okien rozpościera się spektakularny widok na Zatokę Gdańską, a monochromatyczna aranżacja koresponduje z otaczającą architekturą charakterystycznych „falowców”. Klimatyczne kadry tego wyjątkowego projektu uchwyciła w swoim obiektywie Natalia Kaczmarek ze studia Inkadr.
Męski minimalizm w monochromatycznej odsłonie
Apartament, zlokalizowany na 10. piętrze nowoczesnego budynku, wyróżnia się wyrazistą paletą barw. Biel, jasne szarości i kremowe odcienie kontrastują z czernią, ciemnymi szarościami i głębokim brązem drewna. Minimalistyczny charakter wnętrza podkreślają wykonane na zamówienie elementy – od zabudów stolarskich, przez wielkoformatowe spieki ścienne i blaty, aż po lustra, meble tapicerowane i dekoracje okienne.

Strefa dzienna z morską panoramą
Sercem apartamentu jest przestronna strefa dzienna z aneksem kuchennym, z której rozpościera się imponujący widok na morze. Centralnym punktem jest tu wyspa kuchenna z dekoracyjnym blatem ze spieku kwarcowego, subtelnie podkreślona oświetleniem LED. Wyjątkowym elementem jest także wnęka czytelnicza przy dużym oknie – przestronne siedzisko przypominające łóżko stanowi idealne miejsce do relaksu z książką i kontemplacji nadmorskiego krajobrazu.

Nowoczesne rozwiązania i designerskie detale
Na uwagę zasługuje system oświetlenia – szynoprzewód LED marki AQForm, wpuszczony w podwieszany sufit, tworzy kwadratową formę nad strefą wypoczynkową w salonie oraz podkreśla linię korytarza w przedpokoju. Projekt wyróżniają także wysokie drzwi wykończone tapetą, które dyskretnie wtapiają się w ściany.

Wyjątkowy charakter ma również sypialnia główna, gdzie nad wezgłowiem łóżka i na suficie zainstalowano dekoracyjną kratownicę na tle ciemnego lustra, tworząc niepowtarzalny efekt przestrzenny. Strefa relaksu zyskała dodatkowy wymiar dzięki przylegającej do sypialni łaźni parowej, wykończonej jasną mozaiką w kontraście z ciemną, wielkoformatową płytką.
W całym wnętrzu zastosowano wysokiej jakości materiały i wyposażenie renomowanych marek. Oświetlenie AQForm i Nowodvorski, spieki kwarcowe Neolith, płytki gresowe Tubądzin oraz wyposażenie łazienek Duravit i Novellini tworzą spójną kompozycję.

Gdański apartament to dowód na to, że minimalistyczne wnętrze może być pełne charakteru. Przemyślane rozwiązania i staranny dobór materiałów sprawiają, że przestrzeń idealnie odpowiada potrzebom właścicieli, jednocześnie zachowując swój wyjątkowy, nowoczesny styl.
Zobacz również:
- 56-metrowe mieszkanie w Gdańsku dla pary, która kocha kolory
- 50-metrowe mieszkanie we Wrocławiu – oaza dla Debory i Mateusza









